Back to Top

کاربردهای سلول‌درمانی در ایران

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، حمیدرضا رحیمی در ارتباط با موضوع سلول درمانی اظهار داشت: داروها روند تغییرات را در طول زمان طی کرده‌اند، ابتدا داروهای گیاهی و بعد  داروهای شیمیایی شکل گرفت و پس از آن دو مرحله جهش علم اتفاق افتاد که یکی مربوط به داروهای نوترکیب بود که به حوزه زیست فناوری و بیوتکنولوژی مرتبط و دیگری استفاده کردن از داروها بر پایه سلول ها است.

ادامه مطلب...

دومین نشست رسمی کمیته علمی با حضور روسای پانلها، دبیران علمی و اجرایی و معاونین در تاریخ 96/10/19 برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی کنگره بین المللی داروسازی نوین؛ دومین نشست رسمی کمیته علمی با حضور روسای پانلها، دبیران علمی و اجرایی و معاونین در تاریخ 96/10/19 برگزار گردید.

موارد مطرح شده در این نشست:

برگزاری جلسات ذیل در کنگره بین المللی داروسازی نوین :
?جلسه معاونین غذا و داروی سراسر کشور
?جلسه برد تخصصی روسای دانشکده های داروسازی سراسر کشور
?اولین جلسه مجمع هیات مدیره انجمن های داروسازی
?جلسه هم اندیشی تشکل های دانشجویی دانشگاهها
?جلسه هیات مدیره شرکت های عضو سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی
?جلسات متقاطع با گروهها، سازمانها و انجمنهای حاضر در کنگره

?مقرر گردید پانلی در کنگره با عنوان "مطالبات حرفه ای داروسازان" اضافه گردد.

?همچنین خانم دکتر Linda Hake قائم مقام رئیس FIP ، پیام رئیس FIP برای کنگره را قرائت خواهند نمود.

?خانم دکتر Betty Chaar رئیس کمیته اخلاق دارویی WHO و عضو هیات علمی دانشگاه سیدنی، خانم دکتر Zuriyadda رئیس دانشکده داروسازی قزاقستان و از سفیران WHO و رئیس سابق اداره داروی کشور قزاقستان، رئیس گروه اقتصاد داروی دانشکده داروسازی مسکو و همچنین آقای دکتر Louk Pierson دبیر اسبق FIP و رئیس کمپانی Consultant سخنرانی خواهند داشت.

مصاحبه خبری با خبرگزاری فارس با دبیرعلمی کنگره بین المللی داروسازی نوین

مصاحبه خبری با خبرگزاری فارس با دبیرعلمی کنگره بین المللی داروسازی نوین مورخ 23/10/96

لینک خبر: http://fna.ir/a3bcmi

به گزارش خبرگزاری فارس، سید فرشاد حسینی شیرازی، رئیس مرکز تحقیقات دارویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در آستانه برگزاری اولین همایش داروسازی نوین اظهارداشت: این همایش 18 تا 20 بهمن ماه‌سال‌جاری در سالن اجتماعات رازی با هدف ارائه آخرین دستاوردهای حوزه داروسازی توسط افرادی که در این زمینه، از داخل یا خارج کشور فعالیت داشته‌اند برگزار می‌شود.

ادامه مطلب...

مصاحبه خبری نشریه غذا و دارو با دبیر علمی کنگره بین‌المللی داروسازی نوین

دبیر علمی اولین کنگره بین‌المللی داروسازی نوین در مصاحبه با نشریه دارو و غذا خبر داد
صنعت تولید و توزیع داروسازی کشور نیاز به بروزرسانی دارد

- «کنگره و همایش‌ها می‌توانند در رشد و بهبود مدیریت صنعت داروسازی موثر باشند.»
سید فرشاد حسینی شیرازی دبیر علمی اولین کنگره بین‌المللی داروسازی نوین و رئیس مرکز تحقیقات داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: «در حال حاضر وضعیت برگزاری همایش‌ها در کشور خوب است منتها مسیر کلی داروسازی جهان به سمتی می‌رود که کمتر همایشی وجود دارد که داروسازی کشور را در این مسیر بیندازد.»
- او افزود: «اکثر همایش‌ها به صورت سنتی، تنها منتظر هستند تا محققین بیایند و کارهای جدید خود را در همایش‌هایشان ارائه دهند.»
حسینی شیرازی درباره محورهای این همایش گفت: «در این همایش، 12 محور اصلی وجود دارد که قرار است هر ساله به‌روز رسانی‌های مربوط به آن ارائه شود. در اولین دوره این کنگره دستاوردهای به روز داروسازی را در ده سال اخیر ارائه خواهیم دارد و بعد از آن تنها اطلاعات به روز سالانه رائه خواهد شد. محورها در 4 حوزه صنعت و توزیع، داروخانه‌های شهری، داروسازی بالینی و بیمارستانی، پدیده‌های جدید داروسازی مانند سلول‌درمانی و داروسازی نوین انتخاب شده‌اند.»
- دبیر علمی اولین کنگره بین‌المللی داروسازی نوین گفت: «این همایش علاوه‌بر اینکه مانند همایش‌های دیگر به دنبال این است ارائه اتفاقات داخلی کشور است، برای خود رسالتی تعیین کرده تا هرآنچه سالانه ارائه می‌دهد،آن را به روز کند.»

ادامه مطلب...

پیام ریاست محترم همایش : دکتر غلامرضا اصغری

پیام ریاست محترم همایش

بنام خدا

پیشرفت سریع و لحظه به لحظه علوم گسترده دارویی و نیاز به روز شدن علم، تجربه و توانمندی¬های نیروی انسانی، سازمان های قانونگذار و نظارتی، صنعت تولید، توزیع و ارائه دارو، سامانه های آموزشی و پژوهشی ، و همچنین حوزه های گوناگون ارائه خدمات اجتماعی دارویی از ضروریات عصر حاضر و حضور موفق و موثر در این حیطه است. شکرانه بسیاری است که بهمن ماه 1396 شاهد بنیان گذاری اولین همایش بروز رسانی آخرین دستاوردهای مربوطه در حوزه های گوناگون تحت عنوان همایش بین المللی داروسازی نوین (Pharmacy Updates) خواهد بود که از این پس بروز رسانی های سالانه را در اختیار خدمت گزاران صادق و فعال این حوزه قرار خواهد داد. برنامه ریزی مناسبی که برای سه روز اولین همایش صورت گرفته نوید سنت شکنی هوشمندانه ای در تبلور راستین همایشی علمی و کاربردی در علوم دارویی است که علاوه بر حضور شخصیت های کلیدی علمی و حرفه ای عرصه دارو، شاهد نشست های تخصصی ارگانهای دولتی و خصوصی، و انجمن های فعال حرفه ای و دانشجویی در طی دوره همایش بوده و انشاءالله از این پس به تبادل نظر جمعی سالانه کشوری، منطقه ای و بین المللی در این حیطه خواهد انجامید. ضمن مسئلت خیر و برکت از خداوند متعال برای این حرکت صادقانه و عالمانه، امید به شرکت فعال و موثر کلیه دست اندرکاران حوزه های گوناگون صنعت، آموزش و ارائه خدمات دولتی و خصوصی دارویی کشور در این همایش را دارم.


                       دکتر غلامرضا اصغری
                        رئیس سازمان غذا و دارو و رئیس همایش

پیام دبیر اجرایی همایش

به نام او


بسیار خرسندیم که با یاری خداوند متعال " نخستین کنگره بین المللی داروسازی نوین" را در بهمن ماه سال جاری در سالن همایشهای بین المللی رازی برگزار خواهیم کرد.
این کنگره 3 روزه که ازبالاترین امتیاز باز آموزی برای گروه های هدف برخوردار است، بر آنست تا جدیدترین موضوعات علمی وبحث وتبادل نظر متخصصین را منطبق بر مباحث روز دنیا با حضور اساتید به نام و برجسته داخلی و خارجی موردبررسی و تبادل نظر قرار دهد که بی شک، فرصت مغتنمی را جهت ارتقای علمی، پیرامون رشته های داروسازی و رشته های وابسته همچنین فرصت ها و تهدیدهای سرمایه گذاری بازار داروسازی را برای فعالان این حیطه ایجاد خواهد نمود.
بدینوسیله با افتخار از تمامی اساتيد گرامی و دانشجويان عزيز برای شرکت در این کنگره و ارائه مقالات دعوت به عمل می آيد تا با حضور فعال خود ما را در برگزاری هر چه باشکوه تر آن یاری رسانند.
از همین امروز بی صبرانه منتظر حضور گرم اساتید ارجمند، فرهیختگان گرامی ودانشجویان عزیز در این کنگره هستیم.

 

س. غلامی
دبیراجرایی کنگره

اولین نشست رسمی کمیته علمی کنگره (96/08/09)

به گزارش روابط عمومی کنگره بین المللی داروسازی نوین؛ اولین جلسه کمیته علمی با حضور روسای پانلها، دبیران علمی و اجرایی و معاونین برگزار شد.

در این جلسه موارد ذیل مطرح گردید:

-  مرور کلی برنامه همایش با تاکید بر اینکه کار اصلی همایش امسال در دو محور قرار گرفته است:

  • معرفی دستاوردهای نوین داروسازی در طی دهه اخیر
  • آشنایی با آخرین پدیده هایی که به ساختارشکنی روتین های موجود در جهت ارتقاء و به روز رسانی داروسازی کشور منتهی گردد.

ادامه مطلب...

به نقل از ایرنا نخستین کنگره بین‌المللی داروسازی نوین برگزار می‌شود

تهران - ایرنا - نخستین کنگره بین‌المللی داروسازی نوین با همکاری مرکز تحقیقات علوم دارویی و با حضور نمایندگان کشورهای عمان، ترکیه، قزاقستان، هند، اروپا و استرالیا، 18 تا 20 بهمن به مدت سه روز در سالن همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود.

سید فرشاد حسینی شیرزای، دبیر علمی نخستین کنگره بین‌المللی داروسازی نوین روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا مرکز تحقیقات علوم دارویی اشاعه پیشرفت‌های علمی در میان شاغلان عرصه داروسازی را یکی از رسالت‌های این مرکز برشمرد و گفت: نشریه نوین دارو نیز همین رسالت را در بخش خصوصی انجام می‌دهد. بنابراین تصمیم گرفتیم که با تعامل و همکاری یکدیگر این همایش را برگزار و آخرین به روز‌آوری‌های حوزه دارویی و درمان را به شاغلان این حوزه که شامل داروسازان و پزشکان هستند، ارائه دهیم.

ادامه مطلب...