Weekly News

تولید پلت‌های دارویی

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر ایران گفت: خط تولید پلت‌های دارویی به‌زودی راه‌اندازی می‌شود.

علی فرجی در خصوص تولید پلت‌های دارویی در هلال احمر اظهار کرد: شرکت داروسازی در نظر دارد خط تولید پلت‌های دارویی را به‌زودی راه‌اندازی کند.

وی افزود: راه‌اندازی این خط موضوع مهمی است که در ایجاد اشتغال، تنوع و تعداد تولید دارو تأثیر به‌سزایی دارد. مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر درباره راه‌اندازی خط شربت پر‌کنی نیز اظهار کرد: خط سوم تولید شربت پرکنی با هزینه‌ای حدود ۱۰ میلیارد تومان راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه ما در تولید پلت اولین نیستیم، تأکید کرد: پلت را از تولیدکننده داخلی و گاهی هم از خارج از کشور تهیه می‌کنیم و امیدواریم با راه‌اندازی این خط از تولید داخلی خودمان استفاده کنیم. فرجی همچنین درباره‌ تولید ماسک‌های نانو برای حجاج گفت: ماسک نانو پروژه‌ای است که چند سال پیش اجرا شد، اما قیمت تمام‌شده این ماسک بسیار بیشتر از ماسک‌های واردات ی است. مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: با وجود اینکه امکان تولید این ماسک در کشور وجود دارد از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست.

صاحب امتیاز و سردبیر: آمنه صفری گیری

نشانی نشریه: تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر(بخارست)، کوچه پنجم، پلاک ۱۵، طبقه چهارم، واحد ۲۰.  کدپستی: ۱۵۱۳۷۱۸۶۴۶ | صندوق پستی: ۷۹۱۱ - ۱۵۸۷۵
تلفن دفتر مرکزی: ۸۸۴۸۱۰۵۷ - واحد اشتراک: ۸۸۴۸۱۰۵۸