Weekly News

مکانیسم اثر و تداخلات «ونوویتال»

کرم ونوویتال (Veinovital) از داروهای گیاهی است که به منظور درمان واریس و همچنین رفع درد، خارش، احساس سنگینی و ادم در پاها و درد عضله ساق پا مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگرچه می‌توان واریس را با روش‌هایی مثل لیزر و جراحی درمان کرد اما استفاده از روش‌های آسان‌تر موضعی هم برای بهبود این بیماری بی‌تاثیر نیست. علاوه بر درمان واریس، از این فرآورده برای برطرف کردن کبودی و خون‌مردگی هم استفاده می‌شود.

این دارو حاوی عصاره گل همیشه بهار و شاه بلوط هندی است که باعث افزایش حساسیت رگ‌ها به کانال‌های کلسیمی، کاهش نفوذپذیری مویرگ‌های آسیب دیده و افزایش انقباضات رگ‌ها شده و در نهایت منجر به کاهش ادم و تورم می‌شود. عصاره شاه بلوط هندی این عصاره با تقویت مویرگ‌ها و رگ‌های خونی نه تنها از ابتلا به بیماریهایی مانند واریس و هموروئید جلوگیری می‌نماید بلکه با بازسازی جراحات و التهابات عروق و استحکام دیواره رگ‌های ضعیف، موجب تسریع در درمان می‌گردد.

 


نام‌های تجاری، موارد مصرف، عوارض و تداخل دارویی

 نام‌های تجاری

 -

 موارد مصرف

 درمان واریس و کبودی

 عوارض

 در صورت مصرف صحیح و به اندازه، عارضه جانبی خاصی ندارد

 اختلال دارویی

 در مصرف موضعی این فرآورده تداخلی گزارش نشده است


مقدار و نحوه مصرف کرم ونوویتال

بهتر است میزان دقیق مصرف این دارو، توسط پزشک تعیین گردد. به طور معمول باید مقدار کافی از کرم را دوبار در روز (صبح و عصر) بر روی نواحی مورد نظر ماساژ دهید. دوره درمان تقریبا به مدت ۶ الی ۸ هفته به طول می‌انجامد.


نکاتی که در ارتباط با مصرف کرم ونوویتال باید بدانید

  •  چنانچه در دوران بارداری یا شیردهی هستید، تنها با نظر پزشک و با احتیاط از این دارو استفاده کنید.
  • دارو را دقیقا طبق دستورالعملی که پزشک داده است، استفاده کنید.
  • فهرست تمامی داروهایی را که در حال استفاده از آن هستید (چه گیاهی و چه پزشکی)، در اختیار پزشک قرار دهید. ممکن است برخی از داروها میزان اثربخشی داروهای دیگر را تحت تاثیر قرار دهند.
  • قبل از مصرف این دارو، هر گونه حساسیت پوستی که داشته‌اید، به پزشک اطلاع دهید.
  • توصیه می‌شود برای درمان واریس، همزمان داروی خوراکی (قرص ونوویتال) هم مصرف شود.
  • چنانچه به عصاره شـاه بلوط و عصاره کالاندولا حساسیت داشته باشید؛ ممکن است کمی خارش و قرمزی در موضع تحت درمان، ایجاد شود.

صاحب امتیاز و سردبیر: آمنه صفری گیری

نشانی نشریه: تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر(بخارست)، کوچه پنجم، پلاک ۱۵، طبقه چهارم، واحد ۲۰.  کدپستی: ۱۵۱۳۷۱۸۶۴۶ | صندوق پستی: ۷۹۱۱ - ۱۵۸۷۵
تلفن دفتر مرکزی: ۸۸۴۸۱۰۵۷ - واحد اشتراک: ۸۸۴۸۱۰۵۸